Idag är det två år sedan vi gifte oss! Vi gifte oss på Seychellerna och min dröm är att få fira vår bröllopsdag världen över. Denna gång får vi göra det på denna paradisö i Malaysiska skärgården. Vi har för dagen bokat bord för kvällen och ordnat med barnvakt (farmor och farfar). Vi hade tänkt att åka på en solnedgångskryssning men det gick inte denna dag. När vi kom tillbaka från stranden hade städerskorna gjort vårt rum riktigt fint med rosenblad på sängen.
http://www.reseguiden.se/forum/bilder/473094 Fyllt vårt badkar med rosenblad. Och Champagnen stod på kylning. Vi åt vår skaldjursplatå på kvällen på Fishermans Cove med utsökt vitt vin.
http://www.reseguiden.se/forum/bilder/473095 Kvällen avrundades rätt tidigt trots barnvakt och allt. Men denna ö är inte ett partyställe och efter en dag på stranden kände vi oss mycket nöjda.