Kön / Ålder
Kvinna, 48 årProfilsida skapad
2013-10-17Aktiviteter (Skriv kommentar)
Prayerman säger i Lina__nilssons diskussion "Zadar - bad i standen/närheten":
Skall ni flyga eller kommer ni ta bilen? Om man har bil så finns väldigt många roliga utflykter, mycket har ju redan nämnts i svaret ovan.
Ett mycket härligt badställe som är annorlunda är detta: http://ettstorreeuropa.blogspot.se/2013/08/muskovci-floden-zrmanja.html
Pag har också väldigt många fina stränder:
http://ettstorreeuropa.blogspot.se/2013/09/pag-stad.html
4 maj 2015 15:03 - Anmäl
Visa liknande (1)
Desires säger i Lina__nilssons diskussion "Zadar - bad i standen/närheten":
Stranden Kolovare som ligger precis utanför gamla stan, är Zadars största offentliga badplats, en liten del av den är också sandstrand, så där kan ni bada "mitt i stan".
Ett annat alternativ är stranden i Zaton, men den ligger en dryg mil från Zadar. Det är en grund lagun omgiven av pinjeträd. Till turistorten Borik - ca 3,5 km utanför Zadar - åker också en del för att bada.
Även på ön Pag ligg...
2 maj 2015 14:03 - Anmäl
Lina__nilsson startar diskussionen "Zadar - bad i standen/närheten":2
Tänkte oss en resa i vår till Zadar, två barn 5 o 8. Vi vill gärna har sol och bad i kombo med att se stan och strosa omkring. Finns det stränder/badmöjligheter i själva Zadar eller måste man åka utanför? Några tips på bra bad i närheten?
1 maj 2015 23:32 - Anmäl


