Europa
Hicke,
24 jan. 2021
Updaterad av Hicke
för 2 timmar sedan
Hoppas att man snart få åka någonstans.
Jag själv tänkte planera åka till Kroatien i första hand nån gång mellan juni - augusti.
Har du samma tänka skriv till mig så kanske vi kan planera nåt tillsammans.
USA
Kentpersson,
24 jan. 2021
Updaterad av Hawaii
för 5 timmar sedan
Hej,
Vi planerar att åka till Hawaii över nyår 2021-22. Beräknar att kunna vara borta i 14-dagar.
Så, vi behöver tips för att detta ska bli vår drömresa!
Hur många öar är lagom att hinna? Och vilka? Vi vill upptäcka natur, sol och bad .
Är Oahu överskattat och turisttätt? Vi funderar ...
Updaterad av Birgere
för 8 timmar sedan
inte helt oväntat så har idag Norwegians styrelse meddelat att dom lägger ner långdistans och går tillbaka till sina rötter som ett Skandinaviskt bolag med Europeiska destinationer.
Kommer att sakna direktflygen till USA.
Sydafrika
Malink33,
7 dec. 2020
Updaterad av Marywood
för 13 timmar sedan
När covid-19 har lagt sig lite funderar jag och min sambo på att resa till Sydafrika. Detta har länge varit en dröm min sambo haft, och i 30årspresent tänkte jag att han skulle få införliva den :)
Jag funderar på om huruvida man ska boka en paketresa, eller styra med allt själv dock.
Vi är vana ...
USA
Noranilssoonhodziic,
23 juli 2020
Updaterad av Dinahbygden
för 1 dag sedan
Hejsan! Jag är en riktig planerare och därför spekulerar jag redan nu att åka till USA i mars/april 2021. Jag tänkte främst Los Angeles. Mina planer är att stanna där i ca en månad och hyra en lägenhet. Är det någon som är sugen på att följa med får man gärna höra av sig! :)
USA
Emmaasvenson,
15 nov. 2020
Updaterad av Dinahbygden
för 1 dag sedan
Hej! Om läget är bättre hösten 2021 är jag väldigt sugen på att börja plugga i USA, helst i Kalifornien, typ L.A eller San diego men är även öppen för andra förslag. Någon som går i samma tankar? Hade varit roligt att ha någon att planera med och även åka med!
:)