... Du har ju rätt i sak här, och jag var kanske otydlig. Jag menar att det inte behövs B-kort för att hyra moped eller EU-moped, utan att du behöver...ja du förstår säkert :) Ollir:
Hej alla!
Någon som vet hur flyktingläget är just nu i Parga?
Frågor & svar
16Vi är lite sugna på att hyra hus eller lägenhet i Parga nästa sommar och vi vill i så fall gärna vara borta drygt 3 veckor.
Jag har varit där förut men bodde då på hotell.
När jag kikar runt på olika sighter så hittar jag inget klockrent, det ...
Frågor & svar
2... Vi valde att ta Lefkas Kefalonia och Parga. Parga ligger på fastlandet.
Kan rekommendera att ta Lefkas och Kefalonia.
Vi hyrde bil på båda öarna och åkte till helt fantastiska stränder. Krävs i princip att man hyr bil på båda öarna. ...
Frågor & svar
11Åker med min 12 åriga dotter till Parga om några veckor, så nu hoppas jag det finns någon som kan dela med sig med lite tips och ideer.
En av dagarna åker vi högst troligt till Meteora.
Men vad finns det mer vi kan göra?
Mysiga ...
Frågor & svar
4... långt från Lefkas men på fastlandet: Parga. En vacker liten stad, med en mycket charmig blandning av turism och det genuina Grekland. Gottis:
Håller med Agios Nikitas är en liten pärla. Entillsofia:
Jag gillar Milos. Var där i slutet av ...
Frågor & svar
23
Gilla